10 paź 2010

ZDOBYWAMY CZANTORIĘ

Piękna jesienna pogoda sprzyja wycieczkom. Słońce, kolory jesieni , gdzie może być piękniej, jak nie w górach? Chciałam najpierw jechać na górę Żar, ale dobrze się stało, bo tam jakiemuś szaleńcowi zachciało się strzelać do turystów. Postanowiliśmy wdrapać się na Czantorię. Nie podejrzewałam jednak, że moja kondycja jest obecnie tak słaba. No i zaczęły się postoje, odpoczynki i było ze mną jak w tekście "jestem jesienią leniwą";)

Dotarliśmy do Ustronia

Coraz cieplej i coraz wyżej


Częste odpoczynki na nerkowce i złapanie oddechu (przeze mnie)

Idziemy, idziemy...


"Jestem liściem jesiennym
jestem drzewem nieugiętym
jestem trawą niezłomną
jestem jesienią leniwą"
Moc "Dom o Zielonych Progach"


"Jesień po lesie chodzi się spowiadać
Na ucho bukom szepcze coś po cichu
I łza się kręci w oku października
Gdy liść - za pokutę - opada po liściu"
A. Ziemianin

A NA GÓRZE...

Dotarliśmy na górę. Spowalniałam to wejście na górę sapiąc jak lokomotywa, ale dzięki temu mogliśmy upajać się kolorami jesieni i uwieczniać te chwile.

I o to chodziło!

Upragniony wypoczynek w słoneczku

To mi się podoba!

Idziemy dalej!


"Barwy ze słońca są,
lecz ono nie ma żadnej osobnej barwy,
bo ma wszystkie"
Cz. Miłosz

Czantoria zdobyta!

Zakup: gliniany ptaszek

Gorąca czekolada najlepsza na wszystko

I to też lubię!

Czas wracać


"Wyjrzało jesienne słońce
zza gór odkryły się
jesienne góry zza słońca
słońce góry drzewa liście
żółte złote jedwabiste miękkie
i miękko skaliste"
Jesień jesienna R. Mierzejewski

Z GÓRKI!

W dół na szczęście kolejką. No i z górki na pazurki!

Tor saneczkowy (rynna)-widok z góry

Chyba wole jazdę kolejką niż wspinanie;)

Jeszcze spory odcinek przed nami

Koniec jazdy.Koniec wycieczki.

9 paź 2010

PARAPETÓWKA U MAGDY

Jesteśmy dzisiaj na parapetówce u Magdy. Nowe , duże mieszkanie, które Magda i Leszek przez całe wakacje dopieszczali zostało otwarte dla naszych oczu.

Nastrojowo

W zamyśleniu

Jak sobie pościelesz tak się wyśpisz?

Rozmowy, rozmówki, rozmóweczki

My:)

6 paź 2010

MUZEUM CHLEBA

Jestem chyba po raz trzeci w Muzeum Chleba w Radzionkowie i zawsze coś mnie tu zachwyci. Co roku przybywa tu wiele nowych eksponatów, nie tylko związanych z wypiekiem chleba. Z ust dyrektora muzeum płyną zaś słowa o szacunku do chleba, do dawnych tradycji i historii.


Chlebowe ludziki

Moja bułeczka przygotowana do wypieku

Fotografie dam

"A ja sobie gram na gramofonie
trali tralalla la, trali tralalla la
Zimą w domu, latem na balkonie
trali tralalla la, gramofon gra
"
M. Fogg

Cukrowy paw


W dawnym sklepie

Od ziarenka do chleba


Czas do szkoły

Szkoła na dawnej fotografii

Za katedrą

5 paź 2010

BILARDZIK

Snooker to snooker, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi, co się ma. Chwytamy za kije i staramy się wszelkimi sposobami umieścić bile w łuzach. Powiedzmy szczerze, z różnym powodzeniem.

4 paź 2010

PRZYSZŁAM NASYCIĆ WZROK

Przyszłam nasycić wzrok. A gdzie? Do parku.

"Jesienny czas! Cudownych blasków czas!"
L.Staff

"jesień - melancholii czas
z paletą farb przywiał wiatr
zaplamił cały park
bolą oczy od tych wszystkich barw"
SDM

"zrudział mchem porosły pień
jesień - coraz krótszy każdy dzień"
SDM

I jak to można się stać obiektem, nie wiedząc o tym...

3 paź 2010

WITAMY KOLEJNY DZIEŃ

Otwierasz oczy i piękny dzień zaprasza w plener. Prace w ogrodzie, spacer w szurających liściach, fotografowanie przemijających kolorów jesieni.


"[...]stojąc we wrzosach
witamy kolejny dzień
pod perłowym stepem nieba[...]"
Z. Szydzik "Wrzosy"


"Jak nie kochać jesieni, jej barw purpurowych,
Szarych, żółtych, czerwonych, srebrnych, szczerozłotych."
T.Wywrocki "Jak nie kochać jesieni"



"A w nas jeszcze tyle wciąż radości jest
Tyle słońca z lata jeszcze w nas
I jesienny smutek nam nie grozi, wiem
Dobry los wciąż sprzyja nam"
Z piosenki Eleni



"Idzie jesień pełna barw
ma woalkę z mgieł
i z babiego lata tren "
SDM