15 lip 2010

NO TO W DROGĘ!

Nasze wakacyjne ścieżki wiodą tym razem do Niemiec. Łączymy rodzinne powinności z zaplanowanymi, interesującymi nas miejscami. Mamy nadzieję, że chociaż część tego planu zostanie zrealizowana. No to w drogę!

Nawigacja+ tradycyjna mapa i w drogę!

Tuż za granicami państwa

"Zjechałeś z trasy"-częste i zwykle nieprawdziwe

Drugi postój. Gdzie?Olaboga!W McDonaldzie...

Dotarliśmy do celu: Weinheim

14 lip 2010

APARAT SIĘ PRZYDAJE!

Ostatnie sprawy do załatwienia tuż przed wyjazdem. Po zakończeniu prac na działce, grill i szybka wizyta u znajomych. Okazuje się, że aparat przydaje się zawsze.

Kiełbaski i eksperymenty z pieczarkami

Łakomczuch

Doglądanie kwitnących nowości

Niecodzienny widok na ruchliwym skrzyżowaniu miasta

Może mają ładne widoki na okoliczne łąki?

WAKACYJNA FRYZURKA

Upały dokuczają i wygodniejsze są krótkie włosy. Cała rodzinka kolejno poddała się mistrzowskim nożycom i teraz mamy wakacyjne fryzury.

Rachu-ciachu

i po strachu!

13 lip 2010

TO JUŻ 7 LAT

Dzień za dniem, miesiąc po miesiącu i tak uzbierało się 7 lat! Mikołajku, z okazji Urodzin życzymy Ci radości takiej, jaką widzimy co dnia na Twojej buzi, zdrowia i tylko dobrych ludzi wokół siebie. Kochamy Cię!







Fotograficzne wspominki
13.07.2003 r. 3410 g, 60 cm.
13.07.2010 r. 23 kg, 125 cm

W CZTERY ŚWIATA STRONY

Nie tylko widoki z wieży Eiffla, czy z Duomo zapierają dech w piersiach, ale także te nasze, bliskie, śląskie. Spoglądając w cztery świata strony ze 125 metrowego wieżowca, widzi się to, obok czego na co dzień przechodzi się obojętnie.
Patrząc z góry na miasto, jak na makietę, zaraz przypomina mi się scena z filmu "Poszukiwany, poszukiwana", w której pomiędzy dyrektorem a urbanistą zachodzi taka wymiana zdań:
"D: Co to są te..?
U: Spółdzielcze punktowce!
D: Acha! (dyrektor przestawia model bloku)
U: Panie dyrektorze! Tu jest jezioro!
D: A to nie, nie nie. To nie... A nie...dobrze! To jezioro damy tutaj, a ten... niech sobie stoi w zieleni"

W dali: Józefowiec, Bytków, wieża telewizyjna

Rynek katowicki

Rondo

Widok na "Gwiazdy" i centrum uniwersyteckie

12 lip 2010

ESPAÑA CAMPEON DEL MUNDO!


Zastanawiałem się komu kibicować ale jak widać zdecydowałam się na "czerwonych".
Połowa rodzinki kibicowała "pomarańczowym".

A i tak wygrali Hiszpanie!

TO TU, TO TAM...

Do południa: ważne decyzje

Po południu: duuuże zakupy;)

Wieczorem kino: Shrek Forever i pędem na mecz...

10 lip 2010

IMPREZA URODZINOWA

Urodziny Mikołajka za parę dni, ale na imprezę zapraszamy już dziś!
W programie przewidziano:
-odlotowe gołąbki;
- kiełbaski, którym się upiecze;
- krupnioki z bratruły czyli nie po naszymu: kaszanka na ruszcie
- kąsek tortu ( i to jakiego!)
- wielko fojera dopełni nastroju, ale ancug i binder zostowcie w szranku:)
- mnóstwo innych atrakcji
Zapraszamy!

Urodziny dopiero za kilka dni, a ja już dostaję prezenty!

I znów prezenciki, całuski:)

Przymiarka

Tort ledwo dotrwał na tym słońcu

Babcie oglądają mój tort. Żeby tylko nie zjadły całego!

Wow

Mam teraz siebie zjadać?

Zgromadzenie rodzinne

Po imprezie;)

To ile ja to mam lat? 5,6...7!

9 lip 2010

HOBBY - HAFT

Dzień pod literką "H". Hobby, haftowanie. Kontynuuje przerwany w lutym obrazek z głebin morskich, który wymaga dużej cierpliwości ze względu na ciemną kanwę. Wyłaniające się z krzyżyków elementy dopingują do dalszej pracy.

Mysteries od the deep- Dimensions

8 lip 2010

PRZESYŁKA Z PREZENTAMI

Dzisiaj dotarł zamówiony dodatek do prezentu dla przyszłego chrześniaka Dawida-prawie na roczek;) A Dawid otrzymał obiecany wieszak na krawaty. Te piękne prace zawdzięczamy Agnieszce. Polecam!

Wieszak na krawaty dla Dawida



Zestaw dla Hendrika (pisownia niemiecka)

7 lip 2010

STREFA KIBICA

Półfinał Mistrzostw Świata to tylko jeden z powodów naszego spotkania z Grześkiem. Panowie więcej się nagadali niż oglądali mecz, ale ja kibicowałam Hiszpanii. España Olé!

Gaduły

Mikołajek dostał owieczkę z Ustronia

Strefa kibica

Że co? Ha ha ha...

Kibicujemy

6 lip 2010

ZDAŁAM EGZAMIN NA PRAWKO!

Zdałam egzamin na prawo jazdy! Jednego dnia odbyłam egzamin teoretyczny, a potem praktyczny! Zdałam za pierwszym razem! Hurra! Nie dowierzam temu jeszcze i ciągle się muszę upewniać zerkając na kartkę z egzaminu.

Tyle było dni do utraty sił, do utraty tchu...

To się działo naprawdę:)

Najpiękniejsze zdanie:)

5 lip 2010

"(...)I NIE BĘDĄ WIĘCEJ WODY NA POTOP(...)"


"Tedy rzekł Bóg: To jest znak przymierza, który Ja dawam między mną i między wami, i między każdą duszą żywiącą, która jest z wami, w rodzaje wieczne.
Łuk mój położyłem na obłoku, który będzie na znak przymierza między mną, i między ziemią.
I stanie się, gdy wzbudzę ciemny obłok nad ziemią, a ukaże się łuk na obłoku:
Że wspomnę na przymierze moje, które jest między mną i między wami, i między każdą duszą żywiącą w każdem ciele; i nie będą więcej wody na potop, ku wytraceniu wszelkiego ciała."
Biblia Gdańska