12 wrz 2015

ZIELONĄ ŻYJ NADZIEJĄ

"Stary dębie, pod twym czystym cieniem
chcę zgłębić źródło mego życia
i z błota mych mroków wyłowić
garście klejnotów lirycznych.
W zmącone wody zarzucam me sieci
i puste je wydobywam.
Gdzieś niżej pod ciemnym błotem
skarby te są ukryte.
Twych świętych korzeni mi użycz,
dębie samotny, w mej piersi
zanurz je i głębię mej duszy
tajemnicą i pasją napełnij!"
Federico García Lorca


"Jadą rowery ścieżką w zieleni,
przez łąkę, pole, w jasny dzień!
Leśny strumyczek w blasku się mieni,
a drzewa szumem wabią w cień.

Na rowerze, na rowerze
trzeba jeździć jak należy.
Na rowerze, na rowerze
Dzeń, dzeń, dzeń, dzeń, dzeń!"
"Królewskie drzewa!
Wy pomniki żywe
ubiegłych czasów,
dęby miłościwe."
 
"Cisza na wodzie nieruchomej
Gładkim zwierciadłem błękitnieje.
Staw jest od blasku niewidomy:
Oślepł. I nic się już nie dzieje. "
L. Staff
 
Pełzacz

"Brzozo nazbyt wieśniacza aby rosnąć w mieście
dyskretny grabie w sam raz na szpalery
jarzębino dla drozdów dzwoniących i szpaków
akacjo z której nie złote tylko białe miody
olcho co jedna masz przy liściach szyszki
głogu co chronisz gajówkę krewniaczkę słowika
jesionie co pierwszy tracisz liście zbliżając nam jesień
Poproście Matkę Bożą, abyśmy po śmierci
w każdą wolną sobotę chodzili po lesie
bo niebo nie jest niebem jeśli wyjścia nie ma."
ks. J. Twardowski

 
"Drzewa wyglądają tak
że można już zacząć
rozwieszać na nich
marzenia[...]"
Modelki
"(...)a potem była czeremcha
i czeremcha
patrzyła... "
" Po wodzie chodzę"
Kacza ekspresja
"Bądź jak drzewo nie jak huba
I zieloną żyj nadzieją
Pnij się stale w stronę słońca
Rośnij w górę i oddychaj"

4 sie 2015

TOUR DE POLOGNE 2015

Tour de Pologne przetoczył się przez Świerklaniec. Wspaniała atmosfera podczas oczekiwania na kolarzy. Nie wiem co mnie podkusiło, żeby zrezygnować z pierwotnie wybranego miejsca do fotografowania. Poszłam w kierunku parku, a tymczasem mocna grupa kibiców opanowała rondo i tak zachwyciła dyrektora wyścigu- Czesława Langa, że postanowił się zatrzymać i zrobić z nimi zdjęcie. Tam mnie niestety nie było:( Niemniej jednak i w okolicach parku kibiców nie brakowało. Było bardzo gorąco nam i nie wiem jak dali radę kolarze.
Gmina przygotowała przywitanie dla kolarzy
Oczekiwanie
Reklamy, ekipy techniczne
I nawet z kadru uciekł mi Czesław Lang:(
Ucieczka
Peleton
 
 Zamykający wyścig 
Kibice ze Śląska
I ja- też kibic ze Śląska;)

27 lip 2015

8 lip 2015

4 cze 2015

OGRÓD BOTANICZNY W BRYNKU

Ogród botaniczny w Brynku – założony w 1946 r. ogród botaniczny w miejscowości Brynek przy Gimnazjum Leśnym (od 1952 r. Technikum Leśnym). Ogród położony jest w centralnej części zespołu pałacowo-parkowego założonego przez hrabiów Henckel von Donnersmarck, na którego terenie znajduje się również technikum leśne.