13 lip 2014

MAM 11 LAT!



12 lip 2014

OGRÓD POWSTAJE

Powoli powstaje ogród. Prace trwają.
Brukowanie
Sadzenie, wypełnianie agrowłókniną

1 cze 2014

ŻYJEMY SPOKOJNIEJ

Odkąd się wyprowadziliśmy, żyjemy spokojniej. Choć wiele spraw związanych z domem toczy się, prace nie ustają, potrafimy zwolnić i żyć przyjemniej. Uczymy się patrzeć pod nogi, ale i wysoko w chmury, słuchać i obserwować. Oddychamy pełną piersią i to nie tylko podczas biegów przez las;) Spacerujemy, truchtamy po lesie i wokół jeziora. Jest spokojniej i zdrowiej. Nie korzystamy z telewizji, a z komputera tyle co musimy- zwykle do pracy. Podczas wakacji skupimy się na pracach w ogrodzie, ale i liczę na to, że na leżaku od czasu do czasu, dla przyjemności, poczytam ulubione blogi i napiszę parę słów na naszym.




 

21 maj 2014

TO NIE WCZASY!

Spacer wieczorny przez las i docieramy nad nasze jezioro. I pomyśleć, że dawno temu przyjeżdżałam tu na wczasy:)Zdjęcia z tych odległych czasów jeszcze się pojawią...
 Patrząc w chmury

 docieramy nad jezioro.
 Czysta woda,
 my,
 zachodzące słońce.
 Coś dla ciała,
 i coś dla ducha.
 Powrót przez las.
Wypatrzony, ale zostawiony dla innych.

19 maj 2014

LUNCH

18 maj 2014

SŁODKIE TESTY

 
Testuję piekarnik. Chłopaki chyba zadowolone?

12 maj 2014

TU JEST MOJE MIEJSCE. TU JEST MÓJ DOM

Śląsk. Tu jest moje miejsce. Tu jest mój dom.

Park Tradycji. Siemianowice.

5 maj 2014

WIOSENNI ONI



29 kwi 2014

15 lut 2014

STARAM SIĘ, STARAM...

Wiem, że są wierni czytelnicy bloga, którzy motywują mnie do uzupełnienia i dalszego pisania. Staram się jak mogę, ale raczej ze słabym efektem. Nadrobiłam wrzesień 2012, zabieram się za październik;) Dawno to było, prawda? A tyle rzeczy się działo, zmieniało, że musi się znaleźć czas na napisanie notatek. Trzymajcie kciuki!

24 gru 2013

I JESZCZE WIZYTA U RODZINKI

Późnym wieczorem odwiedziliśmy rodzinkę. Pod choinką dla Mikołajek znalazł się ogromny prezent.
Prezent dla Mikołajka 
I dla nas też Dzieciątko zostawiło prezenty

WIGILIA U RODZICÓW

Święta w rodzinnym gronie. Tak bardzo nam tego zabrakło rok temu. Cieszymy się tym dniem jeszcze bardziej i doceniamy ten dar rodzinnego świętowania. Wesołych Świąt!


13 lip 2013

10 LAT!

Mikołajek ma urodziny! 10 lat! Kochany Nasz Chłopczyku zdrówka, uśmiechu na buzi, miłości i wszystkiego co się szczęściem zwie...
 Sto lat! Sto lat! Zdrówka!
 Solenizant
Goście i domownicy

21 maj 2013

SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W KRAKOWIE -ŁAGIEWNIKACH

Dynamiczny rozwój kultu Miłosierdzia Bożego nastąpił po beatyfikacji Siostry Faustyny (18 kwietnia 1993) i jej kanonizacji (30 kwietnia 2000), a także dzięki pielgrzymkom Ojca Świętego Jana Pawła II do Łagiewnik.Udaliśmy się do Kaplicy Communio Sanctorum (Świętych Obcowania), która została ufundowana przez kościół węgierski.
Na obu bocznych ścianach kaplicy znajduje się mozaika świętych, błogosławionych i bohaterów wiary z Polski, Węgier i innych krajów europejskich.
 Nad marmurowym ołtarzem znajduje się mozaika wykonana na podkładzie z drewna lipowego. Ukazuje ona Jezusa Miłosiernego ze świętą Faustyną. 
Mur patronów z napisem MIŁOSIERDZIE BOGA BĘDĘ WYSŁAWIAĆ NA WIEKI
Widok z zewnątrz na Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.W tym też miejscu Papież zawierzył cały świat Miłosierdziu Bożemu.

DOM ŚWIĘTEJ FAUSTYNY

W Łagiewnikach, obok Sanktuarium obejrzeliśmy "Dom świętej Faustyny".
.
Cela św. Faustyny zza szyby

PIELGRZYMKA DO WADOWIC

Zdecydowanie nie był to czas na rozważania, spokojną kontemplację. Z grupą dzieciaków przemknęliśmy po bazylice, byliśmy w Domu Rodzinnym Jana Pawła II. Później ruszyliśmy do Krakowa-Łagiewnik.

Bazylika Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
Kaplica papieska 
 Chrzcielnica w Bazylice (kaplica Świętej Rodziny), przy której 20 czerwca 1920 Jan Paweł II otrzymał chrzest