13 lip 2014
12 lip 2014
1 cze 2014
ŻYJEMY SPOKOJNIEJ
Odkąd się wyprowadziliśmy, żyjemy spokojniej. Choć wiele spraw związanych z domem toczy się, prace nie ustają, potrafimy zwolnić i żyć przyjemniej. Uczymy się patrzeć pod nogi, ale i wysoko w chmury, słuchać i obserwować. Oddychamy pełną piersią i to nie tylko podczas biegów przez las;) Spacerujemy, truchtamy po lesie i wokół jeziora. Jest spokojniej i zdrowiej. Nie korzystamy z telewizji, a z komputera tyle co musimy- zwykle do pracy. Podczas wakacji skupimy się na pracach w ogrodzie, ale i liczę na to, że na leżaku od czasu do czasu, dla przyjemności, poczytam ulubione blogi i napiszę parę słów na naszym.
Etykiety:
fotografia,
prywatne,
przyroda
21 maj 2014
TO NIE WCZASY!
Spacer wieczorny przez las i docieramy nad nasze jezioro. I pomyśleć, że dawno temu przyjeżdżałam tu na wczasy:)Zdjęcia z tych odległych czasów jeszcze się pojawią...
Patrząc w chmury
docieramy nad jezioro.
Czysta woda,
my,
zachodzące słońce.
Coś dla ciała,
i coś dla ducha.
Powrót przez las.
Wypatrzony, ale zostawiony dla innych.
docieramy nad jezioro.
Czysta woda,
my,
zachodzące słońce.
Coś dla ciała,
i coś dla ducha.
Powrót przez las.
Wypatrzony, ale zostawiony dla innych.
Etykiety:
fotografia,
prywatne,
przyroda
19 maj 2014
18 maj 2014
12 maj 2014
5 maj 2014
29 kwi 2014
15 lut 2014
STARAM SIĘ, STARAM...
Wiem, że są wierni czytelnicy bloga, którzy motywują mnie do uzupełnienia i dalszego pisania. Staram się jak mogę, ale raczej ze słabym efektem. Nadrobiłam wrzesień 2012, zabieram się za październik;) Dawno to było, prawda? A tyle rzeczy się działo, zmieniało, że musi się znaleźć czas na napisanie notatek. Trzymajcie kciuki!
24 gru 2013
I JESZCZE WIZYTA U RODZINKI
Późnym wieczorem odwiedziliśmy rodzinkę. Pod choinką dla Mikołajek znalazł się ogromny prezent.
Prezent dla Mikołajka
I dla nas też Dzieciątko zostawiło prezenty
Etykiety:
prywatne
WIGILIA U RODZICÓW
Święta w rodzinnym gronie. Tak bardzo nam tego zabrakło rok temu. Cieszymy się tym dniem jeszcze bardziej i doceniamy ten dar rodzinnego świętowania.
Wesołych Świąt!
13 lip 2013
10 LAT!
Mikołajek ma urodziny! 10 lat! Kochany Nasz Chłopczyku zdrówka, uśmiechu na buzi, miłości i wszystkiego co się szczęściem zwie...
Sto lat! Sto lat! Zdrówka!
Solenizant
Goście i domownicy
21 maj 2013
SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W KRAKOWIE -ŁAGIEWNIKACH
Dynamiczny rozwój kultu Miłosierdzia Bożego nastąpił po beatyfikacji Siostry Faustyny (18 kwietnia 1993) i jej kanonizacji (30 kwietnia 2000), a także dzięki pielgrzymkom Ojca Świętego Jana Pawła II do Łagiewnik.Udaliśmy się do Kaplicy Communio Sanctorum (Świętych Obcowania), która została ufundowana przez kościół węgierski.
Na obu bocznych ścianach kaplicy znajduje się mozaika świętych, błogosławionych i bohaterów wiary z Polski, Węgier i innych krajów europejskich.
Na obu bocznych ścianach kaplicy znajduje się mozaika świętych, błogosławionych i bohaterów wiary z Polski, Węgier i innych krajów europejskich.
Nad marmurowym ołtarzem znajduje się mozaika wykonana na podkładzie z drewna lipowego. Ukazuje ona Jezusa Miłosiernego ze świętą Faustyną.
Widok z zewnątrz na Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.W tym też miejscu Papież zawierzył cały świat Miłosierdziu Bożemu.
Etykiety:
fotografia,
OBIEKTY SAKRALNE
PIELGRZYMKA DO WADOWIC
Zdecydowanie nie był to czas na rozważania, spokojną kontemplację. Z grupą dzieciaków przemknęliśmy po bazylice, byliśmy w Domu Rodzinnym Jana Pawła II. Później ruszyliśmy do Krakowa-Łagiewnik.
Bazylika Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
Kaplica papieska
Chrzcielnica w Bazylice (kaplica Świętej Rodziny), przy której 20 czerwca 1920 Jan Paweł II otrzymał chrzest
Etykiety:
OBIEKTY SAKRALNE,
wycieczki





