22 paź 2011

TAGLIATELLE ZE SZPINAKIEM I CZARNYMI OLIWKAMI

Składniki:
makaron tagliatelle
2 łyżki oliwy
ząbek czosnku
paczka szpinaku rozdrobnionego ze śmietaną (LIDL)
czarne oliwki
czarny pieprz, sól
parmezan- jeśli ktoś lubi

21 paź 2011

MĘSKI ŚWIAT

To jest po prostu...męski świat!

19 paź 2011

DOM ZIELONY

"Wybuduję tobie dom zielony,
Dom zielony, bielony, brzozowy,
Do połowy winem ocieniony,
Malowany słońcem do polowy.

A w tym leśnym, w tym drzewnym kościele
Będzie kwitnąć twoje białe żeństwo,
Tam sprawimy wesołe wesele,
Odprawimy drzewne nabożeństwo.

Ledwo błyśnie i zapachnie ranek
Rosą, miętą, ptakami, oskołą,
Rozgłaskana wyśmiejesz na ganek
I zawołasz daleko, wesoło" 

J.Tuwim

17 paź 2011

ŚWIAT ROZDAWANY

"W październiku spadają owoce
grabów, jesionów,klonów
ostatnie kasztany
barwne liście gruszy
buczynowe orzeszki
przeloty wron na południe
młode zęby wilczków
świat rozdawany"
J.Twardowski

15 paź 2011

MANEWRY

Zapowiadało się spokojne popołudnie, a skończyło się na manewrach...
Kocie spółki
You talkin' to me?

13 paź 2011

DE MONO- KONCERT

"Na ziemi tańczysz gołej, w tym jednym z małych miast
A zimne stopy twoje, z moimi razem w takt
Ulice tak spokojne, a z nieba płynie żar
Ja będę twoim słońcem, ty jedną z moich gwiazd

Będziemy razem tysiąc lat, do końca świata ty i ja
Ten związek ciał i związek dusz, zaklęci w tańcu
Ty i ja, ty i ja

Jesteśmy tu we dwoje, więc nie mów proszę nic
Ty tańczą włosy swoje, na dłoniach kładziesz mych
Ulice tak spokojne, i całkiem ciemno już
Ja jestem twoim słońcem, ty obok jesteś tuż

Będziemy razem tysiąc lat, do końca świata ty i ja
Ten związek ciał i związek dusz, zaklęci w tańcu
Ty i ja, ty i ja"
De Mono

12 paź 2011

ZBIORY

Piękna jesienna pogoda. Słońce pada na dojrzałe winogrona. Mamy całkiem pokaźny zbiór.

2 paź 2011

1 paź 2011

JUŻ PAŹDZIERNIK

Słonecznie nam się zaczął ten październik...

27 wrz 2011

JESIENNY MISZMASZ


24 wrz 2011

POLOWANIE NA PREZENTY

Ledwie nasz nowy prezent przekroczył próg domu,a już zaczęło się polowanie.
Kto pierwszy ten lepszy...

18 wrz 2011

OSŁODZIĆ GORYCZ

Aby osłodzić sobie gorycz po zgubieniu i bezskutecznym szukaniu karty z kamery, pochłonęłam kalorii tysiące. Niestety złość na samą siebie nie przeszła, a teraz mam podwójne wyrzuty sumienia;)

17 wrz 2011

MOJE FILMIKI Z KONCERTU

Największe rozgoryczenie i złość na siebie towarzyszy mi od momentu, kiedy zorientowałam się, że dnia następnego zgubiłam kartę z filmami z kamery. Został zaledwie jeden film (po koncercie), który zdążyłam wrzucić na serwis youtube, oraz dwa kiepskiej jakości filmiki z komórki.Złość jest tym większa, że udało nam się wnieść na koncert aparat z dwoma obiektywami (jeden tele) no i kamerę, a ja w głupi sposób zgubiłam taki materiał filmowy! Żyć nadal trzeba, a sobie za gapiostwo wyznaczam dożywotnią chłostę;)

ALE SIĘ DZIAŁO!!!

Niezapomniane chwile podczas koncertu Georga Michaela "Symphonica".





FILMIKI (NIESTETY NIE MOJE)

Filmiki z koncertu:
To był ten moment gdy zerwałam się z miejsca i szalałam pod sceną. Dawid kręcił film, ja szalałam w amoku, a nasze filmy niestety zginęły bezpowrotnie. Za każdym razem mam ciarki, gęsią skórkę, ścisk gardła i bezwiednie płynące łzy szczęścia....

PRZED KONCERTEM

Dotarliśmy na miejsce!Wspaniała organizacja. Z centrum kursują dobrze oznaczone tramwaje i autobusy, które dowożą fanów na stadion. Oczywiście koncert Georga Michaela oficjalnie otwiera stadion wybudowany na Euro 2012.
Przed stoiskiem z oficjalnymi gadżetami związanymi z Georgem Michaelem
Przed stadionem
Na stadionie, przed koncertem
W przerwie koncertu

PIERWSZE CHWILE WE WROCŁAWIU

Jesteśmy w centrum Wrocławia i serce mam już w gardle. Niestety miasto zablokowane przez protestujących z "Solidarności". Jak ja ich nie lubię! Teraz to już cisną mi się na usta rozmaite złorzeczenia... Dobrze, że na ulicach są miłe akcenty, dzięki którym trochę się uspokajam.
Zabierać te sztandary i zmiatać z ulic!
Takie autobusy mogłyby jeździć po ulicach cały rok. Wcale bym się nie pogniewała;)

16 wrz 2011

SZAŁ RADOŚCI

To już jutro! Bilety są! Gadżety fana też! Koncert Georga Michaela już jutro! Kierunek: Wrocław! Jejeje! Szał radości trwa!

15 wrz 2011

OGRODOWO

Jesienne prace dobiegają końca. Oczko wodne jak nowe;) Pięknie wybarwiają się hortensje i różowieją ziemowity.




11 wrz 2011

PORANEK-POŁUDNIE-WIECZÓR

 Poranek na balkonie
 Południe snookerowa potyczka: Wiliams- Selby


Wieczorem: świetlne pajączki na niebie

10 wrz 2011

HUMORKI


Mam humorki...

Może Ty mnie pocieszysz?

:)

5 wrz 2011